Magia, cuda a może po prostu fizyka?

Od początku lata młodzież z Leszczkowa realizowała projekt „Wakacje z Robotyką”. Na spotkaniach wspólnie budowali roboty z klocków Lego poznając podstawowe prawa fizyki i mechaniki. Na zakończenie projektu 14 października wybrali się do Krakowa w celu poszerzenia wiedzy jak również doświadczenia z tych dziedzin.

OGRÓD DOŚWIADCZEŃ

Pierwszym miejscem jakie odwiedziła grupa był Ogród Doświadczeń im. St. Lema. To naprawdę niezwykłe miejsce. Miejsce, w którym nie tylko dzieci, ale i dorośli mają okazję dowiedzieć się, jak działają prawa fizyki. Każdy z uczestników sam dowodził prawdziwości twierdzeń wybitnych naukowców za pomocą dostępnych urządzeń. To się nazywa nauka poprzez zabawę!

P JAK PARADOKS. OPOWIEŚĆ O FIACIE 125P

Następnym punktem w planie było Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie ukazana została historia zabytkowego fiata 125P począwszy od produkcji, kupna, użytkowania, skończywszy na przedstawieniu jego różnych zastosowań. Każdy miał możliwość wejścia do środka zabytkowych aut.

DRUKARSTWO KRAKOWSKIE XV–XX WIEK

Na sam koniec odwiedzono wystawę dt. historii drukarstwa. Uczestnicy wycieczki poznali najstarsze techniki i urządzenia drukarskie, jak rekonstrukcja prasy wg Jana Gutenberga. Dowiedzieli się jak ewoluował druk krok po kroku, jak kosztowne były kiedyś książki, kto je pisał i jak czasochłonne było to zajęcie.

Najciekawsza okazała się jednak wystawa indywidualna gdzie każdy mógł doświadczyć fizyki w praktyce.

Na sam koniec cała grupa wybrała się na zwiedzanie starego miasta w Krakowie.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *