Projekt ,,Młodzież w Działaniu”

Przez kilka miesięcy w Leszczkowie Stowarzyszenie Razem dla Leszczkowa realizowało projekt „Młodzież w działaniu” w ramach ogólnopolskiego programu „Działaj Lokalnie”. Projekt miał  na celu zintegrowanie młodzieży oraz dorosłych we wspólnym działaniu. Aktywni mieszkańcy  razem z młodzieżą posprzątała i zadbała o estetykę cmentarza z I wojny światowej w Leszczkowie. Na spotkaniu z pisarzem regionalistą Panem Markiem Lisem zapoznaliśmy się z historią tego miejsca.
Młodzież opracowała tablicę informacyjną, oraz przygotowała prezentacje multimedialną w temacie historii cmentarza w Leszczkowie.

Zorganizowaliśmy międzypokoleniowy wyjazd na kręgle. Odbyły się także warsztaty kulinarne, w których brały udział panie , młodzież oraz dzieci z Leszczkowa. W listopadzie zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie projektu na którym można było się poczęstować gęsiną przygotowaną na warsztatach kulinarnych. Jednym z gości uroczystości była pani Barbara Zamożniewicz rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim woj. świętokrzyskiego.

Przedstawiamy fotorelację z realizacji projektu:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *