Wakacje z Robotyką

Od początku wakacji młodzież z Klubu Młodych Naukowców realizuje projekt Wakacje z Robotyką w ramach programu działaj lokalnie. Niemal każdego dnia odbywają się spotkania na których uczestnicy poznają tajniki programowania oraz uczą się twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia podczas budowania robotów.

Obecnie na wyposażeniu klubu są dwa zestawy klocków LEGO z których tworzone są ciekawe roboty a następnie programowane do wykonywania określonych zadań. W najbliższym czasie ich liczba zostanie powiększona o trzy nowe zestawy co pozwoli budować coraz bardziej zaawansowane konstrukcje a przede wszystkim w tym samym czasie większa liczba osób będzie mogła realizować własne pomysły co do tej pory było mocno ograniczone.

 

Zdjęcia z realizacji projektu:

 

NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD

W ramach projektu młodzież wraz z pomocą Pań ze Stowarzyszenia Razem Dla Leszczkowa dodatkowo zorganizowali noc spadających gwiazd. Pogoda tego dnia niestety nie dopisała i nie mogliśmy oglądać spadających Perseidów lecz Szymon Gierczak stawił czoła temu wyzwaniu i przygotował genialną prezentację o Perseidach, obserwacji kosmosu i związanymi z tym ciekawostkami.

Następnie zostały wyświetlone dwie bajki dla dzieci, film z realizacji projektu po którym przeszliśmy do remizy gdzie każdy miał szansę sterowania GRIP3Rem zbudowanego wcześniej przez młodzież. Nie tylko dzieci próbowały swoich sił – rodzice przyznali że prowadzenie takiego robota jest dość intuicyjne lecz do płynnej jazdy potrzeba wprawy.

W dalszej części Maro przygotował dla wszystkich kiełbaski na grill’u a potem przeszliśmy ponownie pod namiot oglądać polską komedię „Chłopaki nie płaczą” reż. Olafa Lubaszenko.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Wójcik za udostępnienie sprzętu niezbędnego do zorganizowania kina plenerowego oraz właścicielom winnicy Terra w Malicach za wypożyczenie leżaków.

Zajęcia z robotyki to okazja do wspaniałej zabawy, a także zdobycia i poszerzenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych – fizyki, mechaniki, informatyki. Pozwólmy zatem dzieciom oraz młodzieży odkryć pasjonujący świat robotów, a przy okazji zaoferować im możliwość zdobycia dobrego zawodu. Zajęcia z robotami będą nadal kontynuowane a już od 1 września, co tydzień odbywać się będą zajęcia dostosowane dla najmłodszych (konkretną godzinę i plan zajęć umieszczę na fanpage’u Leszczków.pl – w przypadku pytań proszę o kontakt).

A oto roboty które młodzież wykonała w ostatnim czasie:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *