Dożynki Gminne 2016

W pochmurną lecz ciepłą niedzielę 21 sierpnia w Dożynkach Gminnych licznie uczestniczyli mieszkańcy Gminy Lipnik i zaproszeni goście. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godzinie 16.00 Mszą świętą odprawioną w amfiteatrze po czym nastąpiła oficjalna część uroczystości.

Po przedstawieniu starostów dożynek nastąpiła prezentacja 8 wieńców dożynkowych, wykonanych przez zespoły z różnych miejscowości ze zboża i owoców. Wieniec Leszczkowa wyróżniał się od innych swoją wielkością i poziomem skomplikowania (był jednym z najpiękniejszych). Takie wykonanie zawdzięczamy paniom ze Stowarzyszenia Razem Dla Leszczkowa.

Na zakończenie części oficjalnej z krótkimi wypowiedziami i życzeniami wystąpili zaproszeni goście: przedstawiciel Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski i poseł Marek Kwitek.

Podczas dożynek nie zabrakło również stoiska wsi Leszczków z owocami i warzywami oraz naturalnie wytworzonymi produktami jak na przykład różnego rodzaju miody, przetwory, ciasta. Nie zabrakło także alkoholi którymi zachwycali się wszyscy próbujący.

Swoje wystawy zaprezentowali również inni mieszkańcy:

  • Pan Krzysztof Bednarz z rodziną – wystawa płodów rolnych pochodzących z gospodarstwa ekologicznego

 

  • Pan Zygmunt Niewiadomski i Jego ostatnie rzeźby w drewnie

 

  • Panie z Leszczkowa częstowały wszystkich pysznym, autorskim bigosem (należy wspomnieć że zajął on pierwsze miejsce podczas święta bigosu w Opatowie)

 

Niestety wieczorem zaczął padać deszcz i większość osób resztę czasu spędziła pod namiotami, choć znaleźli się i tacy którym pogoda wydawała się wcale nie przeszkadzać i bawili się przed sceną do końca imprezy.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *